Strona programu MAPI Jadłospis 2 – systemu do planowania i rozliczania kosztów żywienia zbiorowego.
Header

Alergeny pokarmowe w MAPI Jadłospis 2!

12 lutego, 2015 | Posted by admin in Jadłospis 2 | Nowości
alergeny

Przykładowy słownik alergenów pokarmowych w Jadłospis 2

W MAPI nie tylko dokładamy wszelkich starań, aby program spełniał najwyższe wymagania stawiane nam przez użytkowników programu, ale także pilnie śledzimy wszelkie zmiany w prawie, które obowiązują naszych klientów. Wiedząc, że względu na zmiany w przepisach prawa żywnościowego, czyli art. 44 pkt a Rozporządzenia 1169/2011, pojawiły się nowe zobowiązania w kwestii informacji o alergenach pokarmowych, programiści MAPI opracowali prostą w obsłudze modyfikację programu Jadłospis 2.

Dzięki tej modyfikacji, która jest już dostępna w najnowszej wersji programu, wszelkie prawne wymagania wobec dietetyków i działu żywienia są spełnione. Umożliwiliśmy użytkownikom samodzielne wprowadzenie bazy dowolnych alergenów pokarmowych i oznaczenia odpowiednich asortymentów, które je zawierają. Na skutek takiego oznaczenia w każdym wpisie, zarówno na asortymentach, daniach jak  i jadłospisach znajduje się ostrzeżenie o wszystkich alergenach, które występują w produkcie.

Szereg wydruków, które są dostępne w MAPI Jadłospis 2 zawiera wszelkie informacje wymagane przez przepisy prawa polskiego i może być dostosowywany do potrzeb indywidualnych każdego użytkownika.

Zapraszamy naszych użytkowników, a także wszystkich zainteresowanych programem do kontaktu z pracownikami MAPI!

 

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.